ORTHOFLEX®forte

Chroń chrząstkę i popraw mobilność stawów. Preparat wskazany w profilaktyce i chorobie zwyrodnieniowej stawów 1 i 2 stopnia.

ORTHOFLEX®forte to wiskoelastyczny preparat w ampułko-strzykawce do wstrzyknięć wewnątrzstawowych, wspiera leczenie artretyzmu. Preparat jest podobny do mazi stawowej, naturalnej substancji występującej w stawach, która działa jak smar lub amortyzator. ORTHOFLEX®forte to roztwór dobrze oczyszczonego hialuronianu sodu 30mg / 2ml o dużej masie cząsteczkowej (2,9 mln Daltonów), która gwarantuje znakomitą skuteczność.

ORTHOFLEX®forte - opis produktu

ORTHOFLEX®forte jest wiskoelastyczną wstrzykiwaną ampułko-strzykawką stosowaną wewnątrzstawowo do leczenia zapalenia stawów. Jest podobny do mazi stawowej, substancji występującej naturalnie w stawach.

Działanie ORTHOFLEX®forte

W perspektywie średnioterminowej ORTHOFLEX®forte daje podwójne efekty: przywraca w stawach właściwy poziom hialuronianu sodu, przywracając tym samym mechaniczne właściwości mazi stawowej, a w dłuższej perspektywie stymuluje naturalne wydzielanie kwasu hialuronowego.

Udowodniono, że terapeutyczna skuteczność leku w przynoszeniu ulgi od bólu wynosi do sześciu miesięcy. Lek zastępuje maź stawową, a tym samym amortyzuje, chroni i smaruje kolano, pomaga przywrócić ruchomość przez leczenie bólu kolana w miejscu jego pojawienia się.

Wskazania i zalecenia

  • ORTHOFLEX®forte jest zalecany u pacjentów, którzy mają dolegliwości bólowe w stawach w połączeniu z ich ograniczoną ruchomością. Objawy te mogą wystąpić w wyniku chorób zwyrodnieniowych lub urazów
  • ORTHOFLEX®forte znacząco zmniejsza ból, lecząc i przywracając ruchomość i elastyczność stawu
  • Leczenie polega na podaniu zastrzyku wewnątrzstawowego w liczbie od 1 do 3 wstrzyknięć ORTHOFLEX®forte w tygodniowych odstępach, w zależności od stopnia zaawansowania zmian zwyrodnieniowych lub pourazowych w stawie maziówkowym
  • Wskazania obejmują: zapalenie stawu kolanowego, zwyrodnienie stawu biodrowego, zapalenie stawu barkowego, zwyrodnienie stawu łokciowego, rizartrozę i zwyrodnienie stawu skokowego

Skład preparatu

  • 30mg kwasu hialuronowego w 2ml preparatu (1,5%)
  • Masa cząsteczkowa 2,9 miliona Daltonów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu