ORTHOFLEX®one

Natularnie usieciowany kwas hialuronowy. Wystarczy tylko jedna iniekcja dostawowa.
Nowa generacja wiskosuplementu.

 

ORTHOFLEX®one to preparat do jednorazowej kuracji w postacji wiskoelastycznego żelu do wstrzyknięć wewnątrzstawowych zawarty w ampułko-strzykawce z przeznaczeniem do leczenia artretyzmu. ORTHOFLEX®one to mocno usieciowany roztwór dobrze oczyszczonego hialuronianu sodu 60mg/3ml (2%) i siarczanu chondroityny 90mg/3ml (3%). Masa cząsteczkowa produktu (3 mln Daltonów) gwarantuje dużą skuteczność.

 

Chondroityna – gwarancją elastyczności tkanki

Chondroityna to substancja, która zapewnia elastyczność tkankom i chroni powierzchnie stawowe przed uszkodzeniem. Przyjmowana na początku choroby zwyrodnieniowej stawów może spowolnić, a nawet zatrzymać jej rozwój.

Japońscy farmakolodzy ustalili, że chondroityna hamuje mineralizację chondrocytów, czyli komórek wytwarzających chrząstkę stawową. Jest to korzystne działanie, ponieważ zapobiega obumieraniu tych komórek.

Chondroityna wspomaga regenerację chrząstki, która nie posiada układu krwionośnego i jest odżywiana wyłącznie za pośrednictwem płynu synowialnego, czyli mazi stawowej. Niedobór chondroityny powoduje niedostateczne zaopatrzenie chrząstek w potrzebne składniki, wynikiem czego są uszkodzone i zdegenerowane komórki, niezdolne do regeneracji po codziennym wysiłku. Podstawowa masa chrząstki tracąc swoją elastyczność traci tym samym zdolność tłumienia uderzeń. Powoduje to dalszą degenerację chrząstki i przyczynia się do rozwoju i powstawania choroby zwyrodnieniowej stawów.

Chondroityna jako jeden z głównych składników chrząstki stawowej. W postaci siarczanu odgrywa istotną rolę w likwidowaniu tarcia pomiędzy stykającymi się elementami ruchomymi stawu. Jej właściwości mechaniczne silnie zależą od stężenia soli w otaczającym płynie. Istnieją przesłanki wskazujące, że długotrwałe odchylenia od prawidłowych stężeń fizjologicznych w chrząstce stawowej zmniejszają skuteczność poślizgową siarczanu chondroityny co może prowadzić do chorób reumatycznych.

ORTHOFLEX®one - opis produktu

ORTHOFLEX®one otrzymywany jest w procesie biofermentacji. W związku z tym, że jest pochodzenia syntetycznego jest bezpieczny a jego zastosowanie eliminuje wszelkie reakcje alergiczne.

Efekty stosowania ORTHOFLEX®one

ORTHOFLEX®one wspiera leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów. Hialuronian ma właściwości smarujące i wspierające proces smarowania mazi stawowej, a siarczan chondroityny wspomaga regenerację chrząstki.

Wstrzyknięcie preparatu do stawu kolanowego z chorobą zwyrodnieniową stawów (OA) łagodzi ból i sztywność kończyny. Siarczan chondroityny jest strukturalnym składnikiem agrekanu w chrząstce i wspiera odporność na ściskanie.

Wskazania i zalecenia

LECZENIE POLEGA NA JEDNORAZOWYM PODANIU WEWNĄTRZSTAWOWO

  • ORTHOFLEX®one jest wskazany w objawowym leczeniu łagodnego i ciężkiego zapalenia kości i stawów
  • Preparat ORTHOFLEX®one jest zalecany u pacjentów z bólem stawów połączonym z ograniczoną mobilnością
  • ORTHOFLEX®one przywraca ograniczoną ruchliwość i elastyczność. Chroni chrząstkę w wyniku urazowej patologii stawu kolanowego i innych stawów maziowych (biodra, kostki, barku, łokci, nadgarstka, palców, palców u nóg oraz stawów skroniowo-żuchwowych i twarzowych)
  • Jest również wskazany do zmniejszenia bólu po artroskopii

PREPARAT ORTHOFLEX®one JEST SZCZEGÓLNIE ZALECANY:

  • jako profilaktyka u osób intensywnie uprawiających sport
  • po zabiegu artoskopii

Skład preparatu

  • 60 mg kwasu hialuronowego w 3 ml preparatu (2%)
  • 90 mg siarczanu chondroityny w 3 ml preparatu (3%)
  • Średnia masa cząsteczkowa 3 miliony Daltonów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu